
Что такое биткоин и как на нем заработать / How to make money in Bitcoin
21 століття - епоха стрімких змін і нових можливостей. Технології все більше проникають в наше життя, все комп'ютеризується, всюдисущий Інтернет вже практично у всіх сферах життя. Звичний уклад життя міняється, з'являються все нові і нові технології. Фінансова сфера природно теж не стоїть на місці. А з появою біткоінів сталася справжня революція.
Дослівно біткоіни (bitcoin) - «bit» одиниця інформації, «coin» монета. По суті біткоіни (офіційне скор. BTC) - це електронна платіжна система (валюта), яка не має єдиного інформаційного центру, тому у системи немає єдиного власника.
Електронна криптовалюта була створена в 2009 році (розробка почалася в 2007), програмістом або командою програмістів з псевдонімом Сатоси Накамото. У 2009 році Сатосі опублікував вихідний код системи і цю подію можна назвати початком роботи електронної платіжної системи.
Для того, щоб повноцінно розібратися що ж таке bitcoin перерахую основні відмінності біткоіни від звичних грошей:
- біткоіни нічим не зобов'язані.
BTC - це не є звичні гроші і по суті нічим матеріальним не забезпечуються. Ціна біткоінів безпосередньо залежить від попиту і пропозиції, тобто наскільки вона потрібна людям. Можна провести паралель з золотом, ціна на яке безпосередньо залежить від попиту. Якщо золото, в якийсь момент не буде нікому потрібно, то ціна на нього впаде, правда, до повного нуля ціна не впаде, тому що це все ж метал і з нього можна щось зробити. З біткоінів же в разі відсутності попиту зробити нічого не вийде, тому і ціна на нього теоретично може впасти аж до нуля.
- немає єдиного центру
Як я вже говорив вище, всі дані платіжної системи зберігаються у відкритому коді на носіях користувачів системи. Немає ніякого регулятора системи, хто міг би впливати на ціну валюти, кількості випуску нових одиниць і ін. Чинники.
- обмежена кількість валюти
Вихідний код системи запрограмований таким чином, що спочатку відомо максимальну кількість монет в системі (21 млн. монет). Запрограмовано не тільки максимальну кількість, але і динаміка емісії (випуск нових монет). Монети розподіляються серед, так званих, майнерів, про які я розповім трохи пізніше. Кожні 4 роки емісія знижується вдвічі.
Таким чином, платіжна система має дефляційну структуру, яка сприяє постійному зростанню ціни на биток.
Якщо припустити, що уряди великих країн не заборонятимуть bitcoin, то виходячи з дефляційної моделі, курс буде тільки рости. При досягненні загальної кількості монет 21 000 000, монети технічно можуть ділитися до восьмого знака після коми, тому кінець емісії не означає кінець розвитку платіжної системи.
- повна анонімність криптовалюти
Незважаючи на те, що система має відкритий вихідний код, і будь-хто може простежити будь-яку операцію з btc, система гаманців абсолютно анонімна. Кожен користувач системи може мати необмежену кількість гаманців на своєму комп'ютері, при цьому вони будуть мати абсолютно різні номери. Дізнатися про те, хто господар конкретного гаманця, можна тільки від самого господаря.
Номер гаманця є рядок довгою, близько, 34 символів (букви і цифри). Сам гаманець може зберігатися на компьтері (тоді вам прийдеться закачату усю історію трансакцій у системі починаючи з самої першої у 2009 році), переносному носії або в онлайні сервісі.
Біткойн - що це?
Заробіток на біткоіні
Існує всього два способи як можна заробити на біткоінах:
- Майнінг
Майнінг (mining - видобуток копалин) - видобуток віртуальної валюти за рахунок обчислювальних потужностей комп'ютера. Цей процес потрібен для забезпечення життєдіяльності мережі, саме Майнер (шахтарі віртуальної валюти) забезпечують анонімність, безпеку і оперативність транзакцій в системі bitcoin. Прибутком для Майнера є нові монети в системі. В даний час розрахунки в системі bitcoin настільки складні, що використання звичайного комп'ютера для майнінгу принесе тільки збитки (електроенергія, амортизація та ін.). Для того, щоб об'єднати обчислювальні потужності Майнери об'єднуються в пули, прибуток в яких ділиться пропорційно обсягу проведених розрахунків.
Для майнінгу використовють спеціальні пристрої асіки, які були створені спеціально для майнінгу і нічого крім цього не вміють.
Дургий, найбільш простий спосіб заробити, - це купити генеруючу потужність на одному з клауд-сервісів, які пропонують свої послуги.
Відомий сервіс, що пропонує хмарний майнінг bitcoin і інших передових криптовалюта. Висока довіра до нього викликано бездоганними відгуками від самих клієнтів та щоденними виплатами, а також і численними фото- і відеопідтвердження їх величезних дата-центрів. Особливо показовими є щоденні виплати: ні вкрасти, ні ще якимось чином відвести у вас намайненние біткоіни не вийде.
https://www.genesis-mining.com
- Заробіток на біржах криптовалюти
Цей спосіб можна розділити на два: пасивне інвестування в біткоіни і активне спекулювання на курсі. Перший спосіб полягає в банальній покупці біткоінів і консервуванням їх під матрацом, в надії, що через пару років вони будуть коштувати в десятки разів більше, ніж зараз. Є стаття провідного аналітика Bank of Amerika, який провів дослідження і затверджувати, що ціна битків буде тільки рости.
Другий спосіб заробітку на торгівлі bitcoin має на увазі активну торгівлю \ спекулювання на курсі біткоіни. вників, які торгують криптовалюта. Є можливість спробувати торгувати на демо рахунку без вкладень.
Ось найбільш популярні біржі: BTER.com, EXMO, BTC-e.com, Poloniex.com, BitTrex.com.
- Біткоін крани
Також існує пара десятків сайтів, які пропонують дуже малі винагороди взамін на розв'язування різних капч.
- Freebitco.in - це один з перших біткоіни кранів. Він дозволяє заробляти біткоіни кожні 60 хвилин.
- Bitcoinzebra.com - принцип роботи проекту такої ж як описаний в проекті вище. Один раз на годину нам потрібно заходити на сайт і вводити капчу для отримання безкоштовних біткоіни.
- Moonbit.co.in — цей сайт унікальний тим, що в нього можна заходити один раз в день щоб отримати свої BTC, перевести їх до себе на баланс. Робиться це після введення капчі. Один раз ввели і обнулили лічильник, біткоіни після цього автоматично починає накопичуватися у вас на рахунку. Партнерська програма 50%.
Який онлайн кошельок криптовалюти найкращий?
Щоб не затрачати час на пошук та інсталяцію програм для можливості зберігання цифрової валюти і закачування цілої бази даних про всі операції обміну, можна скористатись онлайн сервісами, які гарантують високий захист зберігання вашої криптовалюти.
Одні з найкращих це - Coinbase та Blockchain.
CoinBase.com - дозволяє не тільки отримувати і відправляти платежі, а й купувати на місці деяку криптовалюту, наприклад біткоіни і ефіри (Ethereum).
При цьому не бере комісію за ввід.вивід грошей.
Вона офіційно підтвердила статус найбільшої в біткоіни-індустрії компанії, ставши першим в екосистемі «єдинорогом» з інвестиційної оцінкою понад один мільярд доларів.